Недостатнє харчування - поширена проблема дітей з ЦДП

Нове дослідження проведене в Каліфорнійському Університеті на кафедрі ортопедичної хірургії показує, що недостатнє харчування – поширена проблема серед дітей з ДЦП. У „Журналі Педіатричної Ортопедії” нещодавно опублікували звіт про дослідження під назвою „Індекс маси тіла у ходячих пацієнтів з ДЦП”. За повідомленням, хоча ознаки недостатнього харчування спостерігаються у пацієнтів зі складними формами ДЦП, їх можна не помітити у пацієнтів з менш вираженими ураженням.

Метою цього дослідження було визначити, які серед ходячих пацієнтів з ДЦП ризикують потрапити до групи дітей з низьким індексом маси тіла – поширений показник недостатнього харчування. Серед серйозних наслідків недостатнього харчування: зниження сили м’язів, зниження імунітету і погіршення розумової діяльності.

У дослідженні взяло участь 75 пацієнтів, з яких 38 хлопчиків і 37 дівчаток, середній вік яких 8,11 років. В дослідження були включені лише пацієнти, які можуть самостійно пересуватися. Ретроспективний аналіз був проведений на основі даних про вік, стать, ріст, вагу, тип ДЦП і функціональний стан (рівень згідно з Системою класифікації за великими моторними функціями (GMFCS)). Також проведено дескриптивну статистику, двомірний і багатомірний регресійний аналіз.

Згідно дослідження, у пацієнтів з тетраплегією індекс маси тіла нижчий ніж у пацієнтів з диплегією і геміплегією. У пацієнтів, функціональний стан яких відповідає третьому рівню за GMFCS індекс маси тіла значно нижчий, аніж у дітей з першим і другим рівнями. Після проведення багатомірного регресійного аналізу за віком і статтю, виявилась залежність між низьким індексом маси тіла і тетраплегією.

„Недостатнє харчування – поширена проблема серед пацієнтів з ДЦП, яка призводить до серйозних захворювань багатьох систем органів” – підсумував один з авторів дослідження Б. Т. Філі. „Ми побачили, що серед амбулаторних пацієнтів з церебральним паралічем, ті, у кого нижчий функціональний статус чи тетраплегія, мають нижчий індекс маси тіла. Можна припустити, що навіть амбулаторним пацієнтам з ДЦП, у яких вищий функціональний статус загрожує недостатнє харчування”.

Підготовлено на основі статті
Brian T Feeley , Kiran Gollapudi , Norman Y Otsuka Body mass index in ambulatory cerebral palsy patients. //J Pediatr Orthop B. 2007 May ;16 (3):165-9