Про ДЦП

Дитячий церебральний параліч

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) є збірним терміном для групи захворювань, які проявляються в першу чергу порушеннями рухів, рівноваги та положення тіла. Церебральний параліч спричиняється порушенням розвитку мозку або пошкодженням однієї чи декількох його частин, які контролюють м’язовий тонус та моторну активність (рухи). Перші прояви ураження нервової системи можуть бути очевидними вже після народження, а ознаки формування ДЦП можуть виявлятися ще в грудному віці. Діти з церебральними паралічами переважно відстають у своєму моторному розвитку і пізніше досягають таких віх моторного розвитку, як перевертання, сидіння, повзання та хода.

Недостатнє харчування - поширена проблема дітей з ЦДП

Нове дослідження проведене в Каліфорнійському Університеті на кафедрі ортопедичної хірургії показує, що недостатнє харчування – поширена проблема серед дітей з ДЦП. У „Журналі Педіатричної Ортопедії” нещодавно опублікували звіт про дослідження під назвою „Індекс маси тіла у ходячих пацієнтів з ДЦП”. За повідомленням, хоча ознаки недостатнього харчування спостерігаються у пацієнтів зі складними формами ДЦП, їх можна не помітити у пацієнтів з менш вираженими ураженням.

Історія вивчення ДЦП

Термін ДЦП існує вже більше століття, сама хвороба ймовірно існувала і без назви на протязі всієї історії людства. Однак, незважаючи на свою довгу історію, дотепер немає єдності в поглядах на цю проблему.

Причини дитячого церебрального паралічу

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) спричиняється пошкодженням певних зон мозку, що розвивається.
Це пошкодження може відбутися на ранніх стадіях вагітності, коли мозок тільки починає формуватися, в процесі пологів, коли дитина проходить через родові шляхи або після народження в перші роки свого життя.

Обстеження та тести

Якщо ваша дитина має симптоми, які можуть вказувати на церебральний параліч, їй необхідно провести детальне обстеження.

Немає медичних досліджень, які могли би підтвердити діагноз церебрального паралічу. Діагноз виставляється на основі різносторонньої інформації отриманої вашим лікарем або іншими консультантами

Симптоми дитячого церебрального паралічу.

Симптоми дитячого церебрального паралічу.