Генетичні причини церебрального паралічу вагоміші за патологічні фактори під час пологів.

Дослідники з Університету Аделаїди вказують на значно більшу роль генетичних факторів у виникненні церебральних паралічів, ніж вважалося раніше.

В оглядовій статті, опублікованій в Американському журналі акушерства та гінекології (American Journal of Obstetrics and Gynecology), члени Австралійської дослідницької групи вивчення церебрального паралічу з Інституту Робінсона, вказують, що аж до 45% випадків церебрального паралічу однією з причин його виникнення можуть бути генетичні чинники.

Ці дані підтверджують результати, опубліковані в лютому 2015 року, які вказують, що не менше ніж 14% випадків ДЦП спричинені генетичними мутаціями. Автори вважають, що відсоток випадків з підтвердженими генетичними причинами буде збільшуватися по мірі удосконалення технологій вивчення геному.
Керівник дослідницької групи, професор Аластар МакЛенан, вказує, що у багатьох випадках судові процеси проти акушерів є безпідставними, і вибір іншої тактики ведення пологів не привів би до уникнення церебрального паралічу.

«Протягом багатьох років вважалося, без достатніх на це доказів, що ДЦП спричиняється ураженням мозку під час пологів, через брак поступлення до нього кисню. Це приводило до численних судових позовів до акушерів», твердить професор Аластар МакЛенан.

Численні дослідження останніх років вказують, що незважаючи на збільшення кількості кесарських розтинів протягом останніх 50 років, які збільшилися з 5% до 34% в Австралії, кількість випадків ДЦП не змінилася.

Збільшення числа кесарських розтинів можливо спричинені бажанням акушерів захиститися від можливих судових процесів.